Sıkça Sorulanlar

Cihazım Fırça Hatası Veriyor Ne Yapmalıyım?

Ürünün fırçasına yabancı maddeler takılmış olabilir.Fırçasını temizleyip tekrar deneyiniz.

Neabot Robot Süpürgenin Şarjı Ne Kadar Gider?

Robot süpürgelerin şarjı marka ve modele göre değişkenlik gösterir ancak hemen hepsi ortalama büyüklükteki bir evi süpürecek kadar yeterlidir. Satın almadan önce sitemizde yer alan ürün özellikleri kısmından tüm teknik bilgilere erişebilirsiniz.

Robot Süpürge Şarj Olduktan Sonra Ne Yapılır?

Robot süpürgeniz işini bitirdikten sonra şarj istasyonuna döner ve kendini şarj etmeye başlar. Şarjı dolduktan sonra şarj istasyonunda kalmaya devam etmeli. Bir şey yapmanıza gerek yok.

Robot Süpürge Her Gün Kullanılır Mı?

Tabiki de.. İsterseniz her gün kullanabilirsiniz.

Neabot Q11 Uygulama Kurulum ve Cihaz Tanıtma

Uygulamayı indirdikten sonra kişisel bilgilerinizi yazıp cep telefonu numaranızla ya da mail adresiniz ile hesabınızı oluşturunuz.

Şarj standınızı sağında ve solunda 1 metre boşluk olacak şekilde prize takınız.

Cihazın alt kısmında yer alan açma kapatma düğmesine basıp cihazınızı açınız

Cihazınızı açtıktan sonra şarj standına yerleştiriniz.

Telefonunuzdan Neabot uygulamasına girerek cihaz ekleme bölümünü açınız.

Q11 modelini seçerek Wi-fi, konum erişimi ve diğer tüm erişimlere izin veriniz.

Kısa bir süre bekledikten sonra 3 kısımdan oluşan eşleşme aşaması tamamlanacak ve kurulum gerçekleşecektir.

Tüm işlemler bittikten sonra ´Tamamlandı´ yazısına basıp uygulama ana ekranına geçiş yapabilirsiniz

Neabot Q11 Uygulama Kurulum ve Cihaz Tanıtma

Uygulamayı indirdikten sonra kişisel bilgilerinizi yazıp cep telefonu numaranızla ya da mail adresiniz ile hesabınızı oluşturunuz.

Şarj standınızı sağında ve solunda 1 metre boşluk olacak şekilde prize takınız.

Cihazın alt kısmında yer alan açma kapatma düğmesine basıp cihazınızı açınız

Cihazınızı açtıktan sonra şarj standına yerleştiriniz.

Telefonunuzdan Neabot uygulamasına girerek cihaz ekleme bölümünü açınız.

Q11 modelini seçerek Wi-fi, konum erişimi ve diğer tüm erişimlere izin veriniz.

Kısa bir süre bekledikten sonra 3 kısımdan oluşan eşleşme aşaması tamamlanacak ve kurulum gerçekleşecektir.

Tüm işlemler bittikten sonra ´Tamamlandı´ yazısına basıp uygulama ana ekranına geçiş yapabilirsiniz

Neabot N1 & N2 Uygulama Kurulumu ve Cihaz Tanıtma

Uygulamayı indirdikten sonra kişisel bilgilerinizi yazıp cep telefonu numaranızla ya da mail adresiniz ile hesabınızı oluşturunuz.

Şarj standınızı sağında ve solunda yarım metre boşluk olacak şekilde prize takınız.

Başlat tuşuna 5 saniye kadar basılı tutup cihazınızı açınız ve şarj standına yerleştiriniz.

Telefonunuzdan Neabot uygulamasına girerek cihaz ekleme bölümünü açınız ve eklemek istediğiniz robot süpürge modelini ekleyiniz. 

N1 Plus ya da N2 modelini seçerek Wi-fi, konum erişimi ve diğer tüm erişimlere izin veriniz.

Wi-fi ağınıza bağlanıp güç ve home tuşlarına aynı anda basılı tutunuz. ´Kablosuz internet bağlantısı yeniden kuruldu´ sesini duyduktan sonra elinizi çekip resetleme işlemini tamamlayınız.

Daha sonra cihazın sizden istenilen wi-fi ağını yani ´Neabot´ bağlantısını seçiniz.

Neabot ağına bağlandıktan sonra uygulamaya dönüş yapınız.

Kısa bir süre bekledikten sonra 3 kısımdan oluşan eşleşme aşaması tamamlanacak ve kurulum gerçekleşecektir. Tüm işlemler bittikten sonra ´Tamamlandı´ yazısına basıp haritalandırma aşamasına geçebilirsiniz.

Süpürgem Arıza Yaptığında Nereye Başvuracağım?

Ülkemizde satılan her ürün 2 yıl garantilidir, herhangi bir arıza durumunda faturanız ile birlikte, web sitesinde yer alan teknik servis adresine ürünü gönderebilirsiniz.

Neabot Robot Süpürgeler Köşeli Zeminleri Temizler Mi?

Robot süpürgeler fırçaları sayesinde tüm kenar ve köşelere tam olarak yanaşarak tüm toz ve kirleri içine çeker.

Evdeki Her Yeri Temizleyebilir Mi?

Robot süpürgeler girebildikleri yerleri temizler. Süpürgenin dolaştığı yerlerde 30-35 cm’den daha dar bir alan varsa buraya giremeyeceği için temizleyemez. Yine yaklaşık 10 cm’den daha alçak yerlere giremez, 2-3 cm’den daha yüksek yerlere çıkamaz.

Robot Süpürge Merdiven Çıkar Mı?

Robot süpürgeler merdiven inemez ve çıkamaz. En fazla 2-3 cm yükseklikten geçebilir. Bu yükseklik süpürgenin marka ve modeline göre değişiklik gösterir.

Evcil Hayvan Tüylerini Temizlemek İçin Robot Süpürgeler Uygun Mudur?

Robotlarımızın fırçaları evcil hayvan tüylerini temizlemek üzere özel dizayn edilmiştir bu nedenle evcil hayvan tüylerini temizlenen alandan kolayca söker alır.

Süpürgenin Temizlik Haznesinin Dolduğunu Nasıl Anlayacağım?

Süpürge zemindeki tozları toplamıyorsa ya da alışılagelmiş çalışma sesinden farklı bir motor sesi ile çalışıyorsa toz haznesini kontrol etmelisiniz.

Robot Süpürge Güncelleştirme İşlemleri İçin Bilmem Gerekenler Nelerdir?

İnternet bağlantısını kontrol etmelisiniz. Robotlar güncellemleri şarj istasyonunda oldukları sırada şarj seviyeleri %70 ve üzerindeyken yeterli internet sinyalini alabildikleri sırada yapabilirler.

İnternet / Wi-Fi Bağlantısı Koparsa Ne Olur?

Bu tarz durumlarda yeniden bağlantı kurmanız gerekiyor, kablosuz ağ şifresi değişmesi, kablosuz ağ isminin değişmesi veya modem değişikliği gibi durumlarda robot süpürgenizi uygulama yardımı ile yeniden kablosuz ağınıza dahil etmeniz gerekmektedir.

Neabot Robot Süpürgemin Bakımını Nasıl Yaparım?

Öncelikle cihazın kutudan çıkan fırça ile hepa filtresini temizleyin.Sonra toz haznesini su ile yıkayabilirsiniz.Yıkadıktan sonra hazneyi iyice kurutunuz ve kuruduğundan emin olunuz.Yoksa cihazda koku yapar .

Süpürgem Neden Aynı Yerleri Tekrar Temizliyor?

Tekrarlanan temizleme normaldir ve makine çalışma süreci boyunca verim almanız için programlanmıştır. Bu nedenle, birçok yerde tam bir temizlik elde etmek için birçok kez üstünden geçilmesi gerekir.

Evde İnternet / Wi-Fi Olmadan Süpürge Çalışır Mı?

Kablosuz ağ bağlantısı olmadan da robot süpürgeniz çalışacaktır, bunun için üzerindeki başlat tuşuna basarak otomatik olarak haritalandırma ve temizleme işlemlerine başlatabilirsiniz, daha sonra gene üzerindeki şarj tuşuna basarak şarj istasyonuna geri dönmesini sağlayabilirsiniz. Bazı modellerimize bu işlemleri yapabilmeniz için uzaktan kumanda mevcuttur. Eğer uygulama üzerinden kontrol etmek, süpürge üzerinde sarf malzemenin durumu hakkında bilgi almak, yeni cihaz firmware güncelleme veya zamanlı temizleme gibi detaylı işlemleri yapmanız için süpürgenizi kablosuz internet ağına bağlayıp uygulama üzerinden kontrol etmeniz gerekmektedir.

Karanlık Ortamlarda Neabot Süpürgeler Çalışıyor Mu?

Robot süpürgeniz ilk kurulum anında temizlik yapılacak alanın haritasını çıkartır ve sonraki kullanımlarda hafızasında bulunan harita ile temizlik yapar, zemin algılama sistemi nedeni ile ürünün çalışması için ışık ihtiyacı yoktur.

Neabot Süpürgeme Tek Bir Odayı / Alanı Temizleme Talimatı Verebilir Miyim?

Temizlik yapmak istediğiniz bölgeyi harita üzerinden seçip robotunuza komut göndererek temizlik işleminin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Neabot Robot Süpürgelere Deterjan Koyulur Mu?

Sadece saf su koyulabilir, sirke deterjan kimyasal madde koyulmamalıdır.

Robot Süpürgeler Nekadar Yüksek Zemine Çıkabilir?

2-3 santimden kalın olmadığı sürece tüm robot süpürgeler halı ya da benzeri yerlerin üzerine çıkabilir.

Neabot Süpürgelerin Kullanımı Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ürünün tıkanmasını önlemek ve değerli eşyaların zarar görmesini önlemek için, temizlemeden önce hafif eşyaları (plastik toplar gibi) ve çabuk devrilebilecek hafif kırılgan nesneleri yerden kaldırmalısınız. Saçları, bol giysileri, parmakları ve vücudun tüm parçalarını açıklıklardan ve hareketli parçalardan uzak tutmalısınız. Bunlar dışında kalan her türlü zemini çıkartmış olduğu haritaya bağlı kalarak etrafından dolaşma ya da altına girip çıkarak etkili bir biçimde temizlemektedir. Not: Çok uzun tüylü ve saçaklı halılarda takışma sorunıu yaşanabilir.

Paspas ve Süpürme İşlemi Aynı Anda Oluyor Mu?

Neabot robot süpürgelerin bazı modelleri silme ve süpürmeyi aynı anda yapabilmektedir. Ürün özelliklerine bağlı olarak robot süpürgeler farklı zamanlarda ıslak ve kuru temizlik yapabilir, bu nedenle ürün modellerimizi incelemenizi rica ederiz.

Robot Süpürge Bazı Temizliklerde Neden Alanları Kaçırır?

İlk birkaç kullanımda bazı bölgeler temizlenemeyebilir. Her gün temizlemeye devam ettiğiniz sürece her alan temizlenecektir. Şarj istasyonu için en uygun yeri bulun. Çünkü robotun temizleme kapsamını etkileyecektir. Şarj istasyonunu, istasyonun önünde ve yanlarında yeterli bir boşluk bırakılarak evin merkezi bir alanına yerleştirmek, robotun istasyonu bulmasına yardımcı olur, böylece şarj edebilir ve temizleme işlemini yeniden başlatabilir.

2-3 Katlı Dairelerde Temizlik Nasıl Olur?

Günümüz şartlarında robot süpürgeler merdiven inemez ya da çıkamaz fakat robotunuzu farkı katlara kendiniz taşıyarak temizlik yapmasını sağlayabilirsiniz.Şarj istasyonu bulunduğu katta değilse işi bittiğinde duracak sonrasında taşıdığınız katta temizliğe devam edecektir. Birden çok harita kaydedebilen modellerde her katın haritasını ayrı ayrı çıkartabilirsiniz, bu durumda robotunuzda taşıdığınız katı tanıyarak etkili bir biçimde temizlik yapacaktır.

Robot Süpürgelerin Filtreleri Yıkanabilir Mi?

Robot süpürgelerin filtreleri yıkanabilir. Filtreyi temizlemek için bir kaç saat suda bekletip sonrasında durulayabilirsiniz.

Neabot Süpürgeler Halıları Süpürebilir Mi?

Tüm Neabot modelleri rahatlıkha halıları süpürebilmektedir.

Kaç Farklı Harita Kayıt Edebilirim?

Satın almayı planladığınız modele göre bu sayı değişmektedir, fakat 3 ila 10 arasında değişkenlik göstermektedir.

Robot Süpürgelerde Sanal Duvar Nedir?

Sanal duvar, robot süpürgenizin girmesini istemediğiniz alanları belirtmeye yarar. Örneğin kolayca devrilebilecek bir çiçeğiniz ya da zarar görebilecek bir süs eşyanız var. Uygulamadaki harita üzerinde bu objelerin etraflarına sanal duvar çizerek süpürgenizin bu alanlara girmesini engelleyebilirsiniz.

Neabot Robot Süpürgelerde Navigasyon Ne İşe Yarar?

Robot süpürgeler ilk temizlemede evinizin haritasını çıkarır. Sonraki temizleme işlemlerinde bu haritayı kullanarak çalışır. Navigasyon süpürgenizin yönünü bulmasını sağlar.

Robot Süpürgelerde Temizleme Şekli Hep Aynı Mıdır?

Robot süpürgeniz zaman içerisinde temizleyeceği alanı daha iyi tanıyacağı ve hafızasını yenileyeceği ya da genel sistemden güncelleme alacağı için alan haritalama ve temizleme metodunda değişiklik olabilir.

Haritalama İşlemlerinde Sistem Nasıl İşler?

Süpürgeniz ilk kullanımda çalıştığı yerlerin haritasını çıkarır. Burada önemli olan süpürgenin çalışmasına engel olacak kabloların, yerdeki eşyaların vb. toplanmış olması. Tüm odaların kapılarının açık olması da gereklidir. Eşik farkı olan odalarınız varsa ve bu odaları da temizlemek istiyorsanız eşiklere koyacağınız rampalar süpürgenin sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır. Robot süpürgeniz evin bölümlerini dolaşıp bir harita çıkaracaktır. Haritalama işlemi bittikten sonra haritayı düzenleyebilir (odaları bölme, birleştirme gibi) ve odalara isim verebilirsiniz. Süpürgenizin girmesini istemediğiniz yerleri “yasak yer” olarak işaretleyebilirsiniz.

Neabot Süpürge Kurumları Nasıl Yapılır?

Öncelikle ürünü kullanacağız alanda wi-fi ağı olmalı ve robot süpürgenizin uygulamasını telefonunuza indirerek kullanım kılavuzunda yer alan yönergeyi takip etmelisiniz. Uygulamalarımızı indirmek için TEKNİK SERVİS menümüzü ziyaret edebilirsiniz.

Neabot Süpürgeleri Nerelerde Kullanabilirim?

Süpürgenizi iç mekân ve sadece yer zemin temizliğinde kullanabilirsiniz.

Robot Süpürge Daima Prize Takılı ve Şarjda Mı Kalmalı?

Çoğu akıllı ürünler gibi robot süpürgeler de lityum pille çalışır ve şarjı dolduğunda şarj etmeyi keserler. Bu yüzden süpürgenizin devamlı şarjda kalması problem olmaz.

Robot Süpürge Koltuk Altına Girer mi?

Robot süpürgelerin yükseklikleri genellikle 9 cm ile 10 cm arasındadır. Eğer koltuğunuz 10 cm’den daha yüksekse, süpürgeniz koltuk altına rahatlıkla girip temizlik yapabilir.

Neden Robot Süpürge Sahibi Olmalısınız?

Yoğun bir temponuz varsa ve aynı zamanda da evinizin / ofisinizin temizliğinden ödün vermek istemiyorsanız siz de bir robot süpürge sahibi olmalısınız. Robot süpürgeler uzaktan aktive edilme özelikleri ile kısa bir sürede geniş bir alanı temizleme özelliğine sahiptir.

Neden Robot Süpürge Sahibi Olmalısınız?

Yoğun bir temponuz varsa ve aynı zamanda da evinizin / ofisinizin temizliğinden ödün vermek istemiyorsanız siz de bir robot süpürge sahibi olmalısınız. Robot süpürgeler uzaktan aktive edilme özelikleri ile kısa bir sürede geniş bir alanı temizleme özelliğine sahiptir.

Robot Süpürge Nedir?

Robot süpürge bir tür şarjlı elektrik süpürgesidir. İlk kurulumdan itibaren kullanım yapacağınız alanın haritasını çıkartarak ilerleyen zamanda size temizlik yapacağınız süreden tasarruf sağlar.

Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.